
Hoeveel m² vloer heeft een woning in Groningen?
Eerst weten wat er ligt, dan een prijs voor jouw vloer.
- Gratis en vrijblijvend
- Vakbedrijf uit Groningen
- In een minuut aangevraagd
Wat een vloer eruit halen kost, hangt vooral af van het aantal vierkante meters. Hier staat per gemeente hoe groot een woning in Groningen gemiddeld is, volgens het CBS.
- Zo ver als je nieuwe vloer vraagt, niet verder
- Vanaf-prijs per m², afvoer van het puin inbegrepen
- Afzuiging aan breekhamer en frees, kamers afgeplakt
- Een paar foto's volstaan voor een eerste prijs
Een woning in de provincie Groningen heeft gemiddeld een gebruiksoppervlak van 126 m² (1 januari 2026, CBS). Een eengezinswoning is gemiddeld 155 m² en een meergezinswoning (zoals een appartement) 76 m², en per gemeente loopt het gemiddelde van 97 m² in Groningen tot 171 m² in Het Hogeland.
In de gemeente Groningen is 61,4% van de woningen een meergezinswoning, in Het Hogeland is 89,1% een eengezinswoning. Bewerkt op 13 oktober 2026, vrij te gebruiken onder CC BY 4.0.
Bijgewerkt op 13 oktober 2026
Gemiddeld oppervlak per gemeente
Gemiddeld gebruiksoppervlak van woningen op 1 januari 2026, per gemeente in de provincie Groningen en uitgesplitst naar woningtype. Een eengezinswoning is volgens het CBS een woning die tevens een geheel pand vormt, zoals een vrijstaand huis, een twee-onder-een-kap, een rijtjeshuis of een boerderij met woning.
Meergezinswoningen zijn onder meer flats, appartementen en woningen boven bedrijfsruimten. Op de telefoon staat elke gemeente als eigen kaart.
| Gemeente | Plaatsen (selectie) | Aantal woningen | Alle woningen | Eengezinswoning | Meergezinswoning |
|---|---|---|---|---|---|
| Groningen | Groningen, Haren, Hoogkerk, Ten Boer | 125.821 | 97 m² | 138 m² | 72 m² |
| Het Hogeland | Winsum, Bedum, Uithuizen, Warffum | 23.277 | 171 m² | 181 m² | 86 m² |
| Eemsdelta | Delfzijl, Appingedam, Loppersum | 23.889 | 141 m² | 156 m² | 79 m² |
| Midden-Groningen | Hoogezand, Sappemeer, Slochteren | 28.986 | 144 m² | 159 m² | 87 m² |
| Oldambt | Winschoten, Scheemda, Finsterwolde | 19.402 | 146 m² | 160 m² | 87 m² |
| Pekela | Oude Pekela, Nieuwe Pekela | 5.898 | 145 m² | 151 m² | 105 m² |
| Stadskanaal | Stadskanaal | 15.182 | 122 m² | 131 m² | 86 m² |
| Veendam | Veendam, Wildervank | 13.318 | 125 m² | 138 m² | 80 m² |
| Westerkwartier | Leek, Zuidhorn, Marum, Grootegast | 28.342 | 164 m² | 173 m² | 83 m² |
| Westerwolde | Ter Apel, Bellingwolde, Vlagtwedde | 12.071 | 153 m² | 160 m² | 114 m² |
| Provincie Groningen | 296.186 | 126 m² | 155 m² | 76 m² | |
| Nederland | 8.344.953 | 120 m² | 144 m² | 79 m² |
Verdeling over oppervlakteklassen

Hoeveel woningen er in elke oppervlakteklasse staan, als aantal en als aandeel van de woningvoorraad. In Groningen valt het grootste deel, 33,5%, in de klasse 100 tot 150 m². Het aandeel per woningtype laat zien hoe sterk het verschil tussen een appartement en een eengezinswoning is.
| Oppervlakteklasse | Woningen in Groningen | Aandeel alle woningen | Aandeel eengezins | Aandeel meergezins | Aandeel Nederland |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 tot 15 m² | 24 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
| 15 tot 50 m² | 25.510 | 8,6% | 0,5% | 23,2% | 6,2% |
| 50 tot 75 m² | 43.300 | 14,6% | 4,4% | 32,9% | 15,4% |
| 75 tot 100 m² | 64.737 | 21,9% | 17,8% | 29,1% | 22,2% |
| 100 tot 150 m² | 99.164 | 33,5% | 45,8% | 11,5% | 35,6% |
| 150 tot 250 m² | 48.731 | 16,5% | 24,3% | 2,4% | 16,8% |
| 250 tot 500 m² | 10.647 | 3,6% | 5,2% | 0,7% | 3,3% |
| 500 tot 10 000 m² | 4.063 | 1,4% | 2,0% | 0,3% | 0,5% |
| Onbekend | 10 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
| Totaal | 296.186 | 100% | 100% | 100% | 100% |
Rekenvoorbeeld: oppervlak maal vanaf-prijs
Vanaf-bedrag = oppervlak in m² maal de vanaf-prijs per m². De vanaf-prijzen zijn dezelfde als op de prijzenpagina, inclusief btw en afvoer van het vloermateriaal.
Hieronder het bedrag als de hele gemiddelde woning in de provincie wordt aangepakt. Dat is een bovengrens: het gebruiksoppervlak telt ook bergingen en inpandige garages mee, en meestal gaat de vloer maar in een deel van de ruimten eruit.
| Vloerwerk | Vanaf-prijs per m² | Gemiddelde meergezinswoning (76 m²) | Gemiddelde woning (126 m²) | Gemiddelde eengezinswoning (155 m²) |
|---|---|---|---|---|
| Laminaat of klikvloer eruit | vanaf € 4 per m² | vanaf € 304 | vanaf € 504 | vanaf € 620 |
| Verlijmde pvc, vinyl of vloerzeil eruit | vanaf € 8 per m² | vanaf € 608 | vanaf € 1.008 | vanaf € 1.240 |
| Tegels op tegellijm eruit | vanaf € 15 per m² | vanaf € 1.140 | vanaf € 1.890 | vanaf € 2.325 |
| Tegels en zandcement dekvloer eruit | vanaf € 43 per m² | vanaf € 3.268 | vanaf € 5.418 | vanaf € 6.665 |
Een rekenvoorbeeld voor één ruimte: een woonkamer van 5 bij 4 meter is 20 m². Met laminaat eruit is dat 20 maal € 4 per m², dus vanaf € 80. Bij een kleine ruimte ligt de prijs per m² in de praktijk vaak hoger; zie de prijzen.
Liever meteen een prijs voor je eigen vloer?Vrijblijvend · een minuut werk · foto's helpen
Stel je offerte samenZo bepaal je het oppervlak van je eigen vloer
Het gebruiksoppervlak van je woning vind je in de BAG-viewer van het Kadaster. Voor een vloerwerk is dat een eerste schatting. Nauwkeuriger is zelf opmeten:
- meet van elke ruimte de lengte en de breedte in meters en vermenigvuldig die;
- heeft een ruimte een L-vorm, splits die dan in twee rechthoeken en tel ze op;
- tel de ruimten op waar de vloer eruit gaat, en laat bergingen, kasten en ruimten met een andere vloer weg;
- vermenigvuldig het totaal met de vanaf-prijs per m² uit de prijzentabel.
Voeg bij je aanvraag het aantal m² per ruimte toe, dan kan het vakbedrijf dat je aanvraag oppakt gericht reageren.
Wat dit in Groningen betekent
Het verschil tussen de gemeenten is groot. In de gemeente Groningen is 61,4% van de woningen een meergezinswoning, met gemiddeld 72 m². Eengezinswoningen in de stad zijn gemiddeld 138 m². In Het Hogeland ligt het gemiddelde op 171 m², en eengezinswoningen zijn daar gemiddeld 181 m². In de hele provincie is 35,8% van de woningen een meergezinswoning.
Meer vierkante meters betekent meer werk en meer puin. Hoe het puin wordt afgevoerd, lees je op puin afvoeren. Meer over de plaatsen waar het vloerwerk plaatsvindt staat op het werkgebied.
Methode en beperkingen

De cijfers komen uit twee open tabellen van het CBS, die zijn gebaseerd op de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG): 82550NED (Voorraad woningen; gemiddeld oppervlak; woningtype, bouwjaarklasse, regio) en 83704NED (Voorraad woningen; woningtype, oppervlakteklasse, regio). Gebruikt is de peildatum 1 januari 2026, opgehaald via de CBS Open Data API op 13 oktober 2026. Bij de tabel met gemiddelden is de bouwjaarklasse Totaal gekozen.
- Gebruiksoppervlak: het oppervlak van de woning volgens NEN 2580, inclusief overige inpandige ruimten zoals een berging of inpandige garage. Het CBS telt woningen van 14 tot en met 2.700 m² mee en toont een gemiddelde alleen bij minimaal 20 woningen.
- Aandelen: berekend als het aantal woningen in een klasse gedeeld door het totaal van dat woningtype in dezelfde regio.
- Bedragen: berekend als oppervlak maal vanaf-prijs per m² uit dezelfde prijzendataset als de rest van deze site.
- Gemeenten: de indeling van 1 januari 2026. De plaatsnamen per gemeente zijn een selectie ter oriëntatie en geen CBS-gegeven.
Wat er niet in zit: het oppervlak van een afzonderlijke kamer, de soort vloer die erin ligt, en het werkelijke aantal m² dat bij een vloerwerk eruit gaat. Het is een gemiddelde, geen prijs voor jouw woning. Bewerkt op 13 oktober 2026.
Citeren en hergebruiken
De tabellen op deze pagina zijn vrij te gebruiken met bronvermelding en een werkende link, onder de licentie CC BY 4.0. De onderliggende CBS-gegevens zijn open data van het CBS.
Bron: Woonoppervlak in Groningen, Vloerwerk Groningen, https://vloerverwijderengroningen.nl/vloeroppervlak-woning-groningen/ (bewerking van CBS StatLine, tabellen 82550NED en 83704NED (BAG), peildatum 1 januari 2026).
De volledige dataset staat als open JSON op /vloeroppervlak-woning-groningen.json, met dezelfde inhoud als de tabellen op deze pagina.
Vragen die vaak gesteld worden
Hoe groot is een gemiddelde woning in Groningen?
Gemiddeld 126 m² gebruiksoppervlak in de provincie Groningen (1 januari 2026, CBS). Een eengezinswoning is gemiddeld 155 m², een meergezinswoning 76 m².
In welke gemeente zijn de woningen het grootst?
In Het Hogeland, met gemiddeld 171 m². De gemeente met het laagste gemiddelde is Groningen, met 97 m², omdat daar veel meergezinswoningen staan.
Is het gebruiksoppervlak hetzelfde als de vloer die eruit moet?
Nee. Het gebruiksoppervlak telt ook bergingen en inpandige garages mee, en meestal gaat de vloer maar in een deel van de ruimten eruit. Meet daarom de ruimten waar de vloer vervangen wordt zelf op.
Mag ik deze tabel overnemen?
Ja, onder CC BY 4.0, met bronvermelding en een werkende link naar deze pagina.
Meer vragen en antwoorden
- Puin afvoeren
- Prijzen vloer verwijderen
- Kosten dekvloer verwijderen
- Werkgebied
- Egaline, dekvloer en uitvullaag
- Pvc, vinyl, vloerzeil en linoleum
- Volgorde bij een verbouwing
- Werkwijze
- Hoe lang duurt vloer verwijderen
- Schuur of stal ombouwen
- Tegels op vloerverwarming
- Plavuizen in een boerderij
- Studentenkamer opleveren
- Lijmresten verwijderen
- Tegellijm verwijderen
- Egaline verwijderen
- Vloer frezen
- Kosten tapijt verwijderen
- Alle diensten
- Vloer verwijderen per situatie
- Vragen over vloer verwijderen
Wat kost het om jouw vloer eruit te laten halen?
Vier korte stappen en een paar foto's van de vloer. Een vakbedrijf uit Groningen neemt daarna contact met je op met een indicatie, met een vanaf-prijs per vierkante meter waarin de afvoer al zit.
Vrijblijvend · vanaf-prijs per m² met afvoer · stad en provincie Groningen